Dybala’nın ayrılacağı kesinleşti

Aylardır süren Paulo Dybala ile Juventus arasında sözleşme yenileme görüşmelerinde süren belirsizlik sona erdi. İki tarafın anlaşamamasının ardından kulübün CEO’su Maurizio Arrivabene, Torino ekibinin bu sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Arjantinli futbolcuyla yollarını ayırma kararı aldığını açıkladı.

Arrivabene, yıldız futbolcunun ayrılığını Dusan Vlahovic’in transferine bağlayarak, “Ocak ayındaki transferler ve Vlahovic’in gelmesiyle birlikte Paulo’nun konumu artık projenin merkezinde değildi. Bu yüzden bu tür bir karar tercih edildi” açıklamasını yaptı.

Kendileri için düşük bir teklif vermenin kolay olduğunu fakat bunun Paulo Dybala’ya saygısızlık olacağını belirten Maurizio Arrivabene’nin açıklamalarıyla Arjantinli futbolcunun yedi yıllık Juventus macerasının sona ereceği de kesinlik kazandı.

28 yaşındaki futbolcuya Inter’in ilgi gösterdiği biliniyor. Dybala’yı İspanyol ve İngiliz kulüplerinin de kadrolarına katmak istediği sezon boyunca İtalyan basınında çıkan haberler arasındaydı.

Juventus formasıyla 283 maça çıkan Paulo Dybala, 113 kez fileleri havalandırırken, 48 de asist yaptı. Siyah beyazlılar ile dört lig şampiyonluğu sevinci yaşayan Dybala, dört İtalya Kupası, üç İtalya Süper Kupası kazandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar