Futbol Analiz | 29 Mart Salı

Türkiye-İtalya
Dünya Kupası şansını Portekiz karşısında talihsiz bir şekilde kaybeden millilerimiz özellikle maçın 2. yarısında ortaya koydukları oyun ile ümit vermişlerdi. Teknik direktör Kuntz’un 3’lü savunma ısrarı bu maçta da devam edecek gibi duruyor. Burak Yılmaz’ın milli takım kariyerini sonlandırmasıyla beraber son zamanların formda ismi Enes Ünal için yeni bir fırsat doğdu. Konuk ekip İtalya ise Kuzey Makedonya karşısında ezici bir oyun üstünlüğü yakalamasına rağmen uzatma dakikalarında yediği golle Dünya Kupası hayallerine veda etti. Son Avrupa şampiyonunda moraller düşmüş durumda. Her ne kadar hazırlık maçı olsa da morallerini düzeltmek adına önemli bir karşılaşma. Konuk ekibin galip gelmesini bekliyorum.
Maç Sonucu 2

Portekiz-Kuzey Makedonya
Bir önceki tur Türkiye karşısında ilk yarı oyuna tamamen hakim olan Portekiz, ikinci yarı bu etkinliğini kaybedince elenme korkusunu son anlara kadar yaşadı. Cezası biten Cancelo ve Covid-19’u atlatan Pepe bu maçla birlikte sahalara dönüyor. Türkiye karşısında ikinci yarıda oyundan kopan ev sahibi ekibin bu maçta aynı hataya düşmeyeceğini düşünüyorum. Kuzey Makedonya tarafına baktığımızda son Avrupa Şampiyonu İtalya karşısında ortaya koydukları savunma performansı ve devamında son dakikalarda buldukları gol ile bir üst tura çıkmaları son derece sansasyonel bir olaydı. Bu maçta da takım halinde savunma yapmalarını bekliyorum. Portekiz’in baskın atakları bize bolca korner izletebilir.
Toplam Korner 9.5 Üst

Polonya-İsveç
Eleme maçlarında İngiltere’nin ardından grubu ikinci bitiren Polonya, grupta oynadığı 10 maçta 30 gol atmayı başardı. Hücum tarafında Lewandowski gibi önemli bir silaha sahipler. Öte yandan savunmada sıkıntılar yaşayan ev sahibi ekip, iç sahada oynadığı son 5 maçta sadece San Marino’dan gol yemedi. Konuk ekip İsveç ise son olarak Çekya karşısında 120 dakikalık bir mücadele sonucunda mutlu sona ulaşan taraf oldu. Maçın genelinde kontrolü elinde bulunduran İsveç gol atmaktan, çok gol yememeyi ön planda tutuyor. Bu oyun tarzının İsveç için pek yararlı olmadığını söyleyebiliriz. Öyle ki deplasmanda oynadıkları Gürcistan ve Yunanistan karşılaşmalarında dahi beklenenin çok altında bir performans sergilediler. Ev sahibi ekibin zor da olsa kazanacağı bir mücadele bekliyorum.
Maç Sonucu 1 ve 2.5 Alt

Analiz: Talha Bayram

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar