Chelsea vs Villarreal

UEFA’nın sezonun en büyük takımını belirlediği organizasyon olan Süper Kupa’nın 46. finalinde Şampiyonlar Ligi şampiyonu Chelsea ile Avrupa Ligi şampiyonu Villarreal, kozlarını Kuzey İrlanda’da paylaşacak. Mücadele saat 22:00’de başkent Belfast’ın Windsor Stadyuyumu’nda oynanacak.

Bu akşamki maç Chelsea’nin Süper Kupa tarihi boyunca oynayacağı beşinci final olacakken Villarreal, tarihinde ilk kez Süper Kupa arenasında boy gösterecek. Chelsea, en son 2018-19 sezonunun Avrupa Ligi şampiyonu apoletiyle çıktığı İstanbul’daki 2019 Süper Kupa finalinde Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool’a penaltılarda 5-4 kaybetmişti.

Avrupa arenasında ilk kez karşılaşacak iki rakipten Chelsea, bu akşamki maçla İspanya takımlarına karşı Avrupa’daki ellinci maçına çıkacak. Son on beş Avrupa maçında yenilgi yüzü görmeyen Villarreal’in kazandığı son üç Avrupa maçı İngiliz rakiplerine karşıydı. Villarreal’in bu akşam kupayı kazanması halinde İspanya, kupayı en çok farklı takımın kaldırdığı ülke olarak tarihe geçecek.

Chelsea’nin teknik direktörü Thomas Tuchel, düzenlenen basın toplantısında Avrupa Şampiyonası sonrası geç dönen oyuncuların ilk 11’de görev alabileceğini fakat maçın tamamını bitiremeyeceklerini belirtti. Tuchel; “Daha erken takıma katılanlar ile maça başlamak için daha fazla süre alanların karmasını bulmak zorundayız. Oyuncuların bazıları belki ilk 11’de başlayabilir fakat maçın sonunu kimin bitireceğine dair bir senaryoya da ihtiyacımız var” şeklinde konuştu. Villarreal’de ise Belfast’taki kamp kadrosuna sakatlıkları nedeniyle dahil edilmeyen Parejo, Coquelin ve Chukwueze’nin haricinde Capoue’nin de maçta yer almama ihtimali yüksek.

Günün futbol maçlarına bahis yapmak için TIKLAYIN

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar