Brezilya polisinden soruşturma

Brezilya federal polisi, pazar günkü Brezilya-Arjantin Dünya Kupası eleme grup karşılaşmasının yarıda kalmasına neden olan dört Arjantinli oyuncu hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturma sonucunda Aston Villalı Emiliano Martínez ve Emi Buendia ile Tottenhamlı Cristian Romero ve Giovani Lo Celso, ülkeye girmeden önce gittikleri yerler hakkında Brezilyalı yetkililere yanlış bilgi verdikleri tespit edilirse yanlış beyan suçlamasıyla karşı karşıya kalabilecek.

Bir polis sözcüsü, “Muhtemel yanlış bilgi verme suçuyla ilgili bir soruşturma başlatıldığını doğrulayabiliriz. Dün oyunculara normal prosedür olan ülkeyi terk etmeleri gerektiği bildirildi ve ifadeleri alındı” açıklamasında bulundu.

Brezilya sağlık gözetim kurumu Anvisa da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Anvisa yaptığı açıklamada, oyuncuların son 14 gün içinde İngiltere, Güney Afrika ve Hindistan’da bulunan yabancı yolcuların engellendiği Brezilya normuna “yanlış bilgi verdiklerini ve uymadıklarını” söyledi. Brezilya’da uygulanan kurallara göre oyuncular karantinada kalmak zorundaydı.

Arjantin teknik direktörü Lionel Scaloni ise, takımına maçın oynanamayacağı asla söylenmediğini belirtti. Ancak Anvisa, cumartesi günü Arjantin’in teknik ekibi ve Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) ile bir toplantı yaptığını ifade etti.

Konuyla ve maçla ilgili belirsizliğin bir süre daha sürmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar