Bir Marsilya maçı daha yarıda kaldı!

Fransa’da haftanın maçı Lyon-Marsilya karşılaşması ev sahibi takımın tribünlerinden atılan su şişesinin Dimitri Payet’nin kafasına isabet etmesinin ardından yarıda kaldı. Böylece Ligue 1’de bu sezon altıncı kez bir maç taraftarların müdahalesiyle durduruldu. Bu akşamla birlikte bu maçlardan dördü Marsilya karşılaşması oldu.

Maçın beşinci dakikasında gerçekleşen olayın ardından takımlar hakem Ruddy Buquet tarafından soyunma odasına gönderildi. Uzun bir bekleyişin ardından Marsilyalı futbolcular sahaya bir daha çıkmadı.

Maç durdurulduktan yaklaşık iki saat sonra ise karşılaşmanın ertelendiği açıklandı. Yaşanan olaydan kısa bir süre sonra su şişesini atan taraftar tespit edilip stadyum dışına çıkarıldı. Daha sonra ise polis tarafından tutuklandığı açıklaması yapıldı.

Bu sezon Nice maçında da Dimitri Payet’in kafasına şişe isabet etmişti. Marsilyalı futbolcunun şişeyi tribünlere geri yollamasının ardından olaylar çıkmış ve maç ertelenmişti. Yaşanan olaylar neticesinde Nice’in iki puan silme cezası verilmiş daha sonra bu ceza bir puana düşürülmüştü. Payet de bir maç oynanama cezası almıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar