Pellegrini’den sert eleştiri!

La Liga’da ikinci haftanın açılış maçında karşılaşan Real Betis ile Cadiz mücadelesi sonrası Betis teknik direktörü Manuel Pellegrini, La Liga’ya sert eleştirilerde bulundu.

Pellegrini; “La Liga’yı bu kadar utanç verici hale getirmemek için hakemler, teknik direktörler ve oyuncular arasında bir çaba göstermemiz gerekiyor çünkü hakemler toplantısında onlar bize Avrupa’nın en yavaş ligi olduğumuzu söyledi. Serbest vuruş kullanmak uzun sürüyor, sürekli yalandan tavırlar var ve bizim bu manzarayı hep birlikte düzeltmemiz gerekiyor. İnsanlar gösteri izlemek için oraya geliyorlar fakat biz onlara bunu vermiyoruz. Topun en az oynandığı ligiz, hakemler kalecileri topu daha hızlı oyuna sokmaları için acele ettirmeliler, kanat oyuncuları sürekli yere düşerek faul almaya çalışmamalılar. Cadiz, sadece savunma yaptı ve bu durum liderliği aldıkları zaman daha da işi zorlaştırıyor çünkü geriye çekilip neredeyse yarım saat böyle oynuyorlar. Maçın son 15 dakikası oynanmadı bile” ifadelerini kullandı.

Real Betis ile Cadiz, Cuma günü oynanan maçta Alvaro Negredo ve Juanmi’nin karşılıklı golleriyle 1-1’lik beraberlikle maçı bitirmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar