Bayern, Haaland yarışından çekilecek mi?

Erlin Haaland kuşkusuz ki transfer döneminin en gözde oyuncularından biri; belki de birincisi. Modern dönem futbolunun süper yıldız forvetlerinden biri olan Haaland için kalburüstü ekiplerin neredeyse tamamı bir yarış halindeler. Ancak görünen o ki bu yarışta Bayern Münih geri adım atarsa bu büyük bir sürpriz olmayacak.

Daha önceden Bayern Münih forması giyen ve kulübe yakınlığıyla bilinen Markus Babbel’e göre Bavyera ekibinin Robert Lewandowski’yi aldığı gibi Haaland’ı Dortmund’dan alması zor. Zira Haaland için bonservis, bonuslar ve maaş bazında toplam 600 milyon avroluk bir paket isteniyor.

“Süper menajer” Mino Raiola’nın olağanüstü talepleri nedeniyle Haaland’ın maliyeti bu kadar yükselirken Babbel konuya dair şunu söylüyor: “Şu anda Haaland’ı alabilecek olan tek takım İngiltere’den gelebilir” dedi.

Unikrn’e konuşan eski savunma oyuncusu sözlerine şöyle devam etti: “Haaland’ı almak için Bayern’in 140 ila 180 milyon avro arasında bir para harcaması gerekiyor. Ayrıca oyuncunun tüm paketi bu paranın neredeyse üç katına, 500-600 milyon avro civarına denk geliyor. Ayrıca Bayern şu anda Robert Lewandowski ile mutlu. Haaland elbette dev bir yetenek ancak Lewandowski ile aralarındaki 12 yıllık tecrübe farkı ve Lewandowski’nin halen daha çok fit olması tüm işleri değiştiriyor. O, kulübü biliyor, baskıyı biliyor ve her şeyi dengeleyebiliyor. Bayern’in Haaland için Lewandowski’den vazgeçebileceğine inanmıyorum.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar