Andy Murray pes etmiyor!

Üç defa Grand Slam kazanan ancak son yıllarda ardı arkası kesilmeyen sakatlık sorunlarıyla uğraşan Andy Murray, bu yıl Fransa Açık’a katılmayacağını açıkladı. 34 yaşındaki yetenekli raket bu kararının gerekçesi olarak çim sezonuna ve doğal olarak Wimbledon’a tam formda girme isteğini gösterdi.

2021’in başından beri yalnızca üç kez turlarda mücadele edebilen İskoç, kimileri tarafından şimdiden emekli gösterilirken Serena Williams’ın antrenörü Patrick Mouratoglou, eski dünya bir numarasını öven demeçler sarf etti.

Sky Sports’a konuşan tecrübeli antrenör, “Murray her defasında kendisini ‘oh tamam işte şimdi hazırım’ şeklinde hissettiğinde bir sakatlık onu mahvediyor” dedi ve ekledi: “Duruyor, başlıyor, duruyor, başlıyor, duruyor… Eğer yüksek seviyelerde oynayan bir tenis oyuncusuysanız sürekli olarak sakatlıklarla mücadele etmeniz ve kariyerinizde büyük aralıklarla maçlar kaçırmanız sizi dibe itebilir. Ancak Andy Murray pes etmiyor.”

“Herkese ne kadar cesur olduğunu gösteriyor. Oyunu ne kadar sevdiğini gösteriyor. Onun oyununu izlemek daima büyük bir zevk. Kortta çok ilginç bir stili var ve her vuruşunda dahiyane hareketler yapabiliyor.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar