Barcelona, Dembele’yi gözden çıkardı

Ousmane Dembele ile Barcelona arasındaki ipler kopuyor. Fransız futbolcunun temsilcilerinin Katalan kulübün yaptığı son teklife cevapsız kalmalarının ardından Barcelona’nın ocak ayı transfer döneminde 20 milyon avro karşılığında Dembele’yi satabileceği iddia ediliyor.

AS gazetesinin haberine göre, Barcelona önümüzdeki yaz sözleşmesi sona erecek futbolcu için yaptığı son teklife 15 Ocak’a kadar cevap verilmesi için süre tanıdı. Buna karşın Ousmane Dembele’nin transfer görüşmelerini yapan temsilcileri Katalan kulübüne herhangi bir cevap vermedi. Yaşanılan bu gelişmelerin ardından teknik direktör Xavi Hernandez’in hayal kırıklığına uğradığı belirtiliyor.

Sport gazetesine göreyse Barcelona, hem Manchester United’a hem de Newcastle United’a 20 milyon avro karşılığında 24 yaşındaki futbolcuyu teklif etti. 2017’de 105 milyon avroya Borussia Dortmund’dan Barcelona’ya transfer olan Ousman Dembele’nin menajerinin sözleşme yenilemek için yıllık 20 milyon avro ve 45 milyon avro imza ücreti talep ettiği belirtiliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar