Barça’da Pique’nin yolu takip edilecek

Barcelona, İspanya La Liga’da sezonun ilk maçında Real Sociedad’ı ağırladı. 18 sezon sonrasında ilk kez Lionel Messi’nin kontratlı bir oyuncu olmadığı bir sezona başlayan Barça, Sociedad’ı Pique, Roberto ve Braithwaite’ın iki golüyle 4-2 geçip ilk maçında üç puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Maç sırasında bazı Barcelona taraftarları takımın dördüncü kaptanı olan Jordi Alba’yı ıslıkladılar. Bu ıslıklamanın nedeninin Alba’nın maaşında indirime gidilmesini reddetmesi gösterildi. Takımın birinci kaptanı Gerard Pique, takımın da yaptığı resmi açıklama sonrasında maaşında önemli ölçüde bir indirime gitmiş ve böylece Memphis Depay, Eric Garcia ve Rey Manaj üçlüsü La Liga kadrosuna dahil olabilmişlerdi.

Maçtan sonra Movistar’a konuşan Pique, “Şunu söylemeliyim ki takımımızın diğer üç kaptanıyla, Busquets, Roberto ve Alba ile bir süredir maaş konusunu konuşuyoruz ve eminim ki onlar da benim gibi maaşlarında indirime gidecekler” dedi ve ekledi: “Benim hızlı davranmam gerekiyordu çünkü hızlı olmazsam lisans konusunda diğer oyuncular sorun yaşayacaklardı. Biz bir aileyiz ve her şeyi beraber yapıyoruz. Bu nedenle maaşımda indirime gitmem bir sorun değildi. Bu karardan ötürü mutluyum.”

“Bazı taraftarlarımız Alba’yı yuhaladılar ve bu büyük bir yanlış anlaşılmaydı. Jordi maaşında indirime gidecek ama buradaki tek soru işareti ne zaman olacağı. Hepimizin kontratında farklı maddeler var. Bu nedenle o biraz bekleyecek ama sonra indirime gidecek.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar