Avrupa basketbolunda hareketli günler!

Avrupa basketbolunun en büyük organizasyonu Euroleague ve diğer organizasyonlar Eurocup ile Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde transfer hareketliliği Haziran-Temmuz dönemi kadar olmasa da devam ediyor.

Geride kalan hafta sonunda Baskonia, Ilimane Diop’un ardından bir diğer pivotu Youssoupha Fall ile de yolları ayırdı. Fall ile yolları ayırdıktan hemen sonra Landry Nnoko transferini açıklayan Vitoria ekibinin Steven Enoch ve Petr Cornelie ikilisinden birini kadrosuna katması bekleniyor.

Bu yaz arasında ciddi bir kadro değişimiyle daha iyi bir çekirdek yakalayan Baskonia gibi Panathinaikos da kadrosunu önemli ölçüde değiştirmeye devam ediyor. TJ Bray’in kontratını fesheden Yunan ekibinin bir Amerikalı skorer ile anlaşması bekleniyor.

Hafta sonunun diğer gelişmelerinde ise en fazla dikkat çeken hamle İtalya’dan geldi. 2020 NBA Draftı’nda Toronto Raptors tarafından seçilen ve sergilediği performansla dikkatleri çeken Jalen Harris, bir süre önce yasaklı madde kullanıldığı için ligden ihraç edilmişti. Bir-iki haftadır durumu netleşmeyen yıldız skorer İtalya’nın mütevazı takımlarından olan Vanoli Cremona’nın yolunu tuttu.

Olimpia Milano genç oyuncusu Davide Moretti’yi Pesaro’ya kiralarken Barça’nın genç yıldızı Leandro Bolmaro’nun Minnesota Timberwolves ile prensipte anlaştığı belirtildi.

Virtus Bologna’nın yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle serbest bıraktığı Vince Hunter, Fransız ekibi Metropolitans 92 ile anlamaya vardı. Andorra, yıldız uzunu Tyson Perez’in kontratını 2024’e kadar uzatırken BAXI Manresa, sağlık kontrollerinden geçemeyen ve menajeriyle problem yaşayan Vasa Pusica’dan açılan oyun kurucu boşluğunu Sylvain Francisco ile doldurdu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar