Arjantin futbolu ABD’ye açılıyor

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda şampiyon olunmasının ardından ABD’nin Florida eyaletinde bir antrenman tesisi inşa etmeyi planladığını açıkladı.

Dünya Kupası’nı kazanmasıyla birlikte FIFA’dan 42 milyon dolar para ödülünü almaya hak kazanan AFA, Florida’da hayata geçirmeyi planladığı antrenman tesisini, Miami ile Miami Beach arasındaki North Bay Village’de inşa etmeyi planlıyor. Söz konusu tesis, AFA’nın Arjantin’in Ezeiza kentindeki ana kompleksi örnek alınarak inşa edilecek. AFA ayrıca Los Angeles, San Francisco ve Atlanta şehirlerinde de uydu tesisler kurmak isteyebileceğini belirtti.

Amerika Futbol Federasyonu’nun (U.S. Soccer) ülkede resmi bir antrenman tesissi bulunmuyor. AFA’nın Florida’da inşa etmeyi planladığı tesisin tamamlanmasıyla Arjantin Milli Takımı, ABD Milli Takımı’ndan daha önce ABD sınırları içerisinde bir antrenman tesisine sahip olacak. Arjantin Futbol Federasyonu’nun ticari işler ve pazarlama sorumlusu Leandro Petersen, tesisi 2024’te düzenlenecek Copa America’dan önce açmayı umduklarını belirtti.

Önceki İçerikDurant’tan ömür boyu imza
Sonraki İçerikRonaldo zirvede

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar