Barcelona’nın maaş bütçesi yüzde 30 azaldı

Yıldız oyuncusu Nikola Mirotiç ve antrenör Sarunas Jasikevicius ile yollarını ayıran Barcelona’da basketbol şubesinin 2023-2024 sezonunda maaş bütçesi yüzde 30 oranında azalacak.

Mundo Deportivo’nun haberine göre geçen sezon 40 milyon avro olan maaş bütçesi bu sezon 27 milyon 200 bin avroya gerileyecek. Bu düşüşün önemi bir bölümü takımın en fazla kazanan iki oyuncusu, Nikola Mirotiç ve Corry Higgins ile antrenör Sarunas Jasikevicius’un ayrılmasıyla gerçekleşecek. Avrupa’nın en çok kazanan oyuncusu olan Mirotiç, senelik 11 milyo avro maaş alıyor. Takımın en fazla kazanan ikinci oyuncusu konumundaki Higgins’in maaşıysa brüt 3 milyon 500 bin avro.

Avrupa’nın en fazla kazanan basketbolcusu gibi kıtanın en fazla kazanan antrenörü de Barcelona’da yer alıyordu. Üç sezondur takımın başında olan ve geçtiğimiz günlerde Barcelona’da ayrıldığı açıklanan Sarunas Jasikevicius’un brüt maaşı 3 milyon 700 bin avroydu. Bu üç isimler birlikte geçen sezon Katalan ekibinde forma giyen Kyle Kuric ile Mike Tobey’nin de gelecek sezon Barcelona forması giymeyeceği açıklandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar