Ajaxlı futbolcunun mafya ilişkisi

Ajax, Juventus’tan kiraladığı Mohamed Ihattaren’in sözleşmesini feshetmek istiyor. De Telegraaf gazetesi, Amsterdam kulübünün 20 yaşındaki futbolcunun mafya ile olan bağlantısı nedeniyle sözleşmeyi feshetmek istediğini iddia etti.

De Telegraaf, Marengo davası olarak bilinen ve Fas mafyasıyla bağlantılı olduğu bilinen bir suçlunun duruşmasına Ihattaren’e ait bir otomobille geldiğini belirtirken, otomobilin daha sonra ise ateşe verildiği belirtiliyor. Marengo davası, 17 şüphelinin suikast, suikast teşebbüsü veya infaz hazırlıkları suçlarına karışmaları nedeniyle yargılanmalarını içeriyor.

Fas asıllı orta saha oyuncu ve ailesinin çevresinde suç geçmişi olan kişilerin bulunduğu ifade ediliyor. Mohamed Ihattaren hakkındaki iddialardan bir tanesi de genç futbolcunun Ajax’ın Avusturya kampına suç dünyasıyla bağlantılı olan kişilerin taciz ve tehditleri nedeniyle katılamamasıydı. Ajax ve Hollanda polisi oyuncunun kimliğinin tamamen gizli kalması, kulüp tesislerine sık sık gitmemesi ve mümkün olduğunca halka açık ortamlardan kaçınması konusunda anlaştı.

Ajax’ın, Ihattaren’in iki milyon avroluk satın alma opsiyonlu kiralık sözleşmesinin 31 Aralık’ta sona ermesi için çalıştığı da De Telegraaf’ın haberinde yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar