Matthaeus’a göre İngiltere travmayı hak etti

Bayern Münih formasıyla geçirdiği oyunculuk kariyerinde futbol tarihine adını yazdıran Lothar Matthaeus, İngiltere’nin penaltılarda yaşadığı trajediyi hak edilen bir travma olarak yorumladı.

Hatırlanacağı üzere İngiltere, İtalya karşısında Wembley’de oynanan Euro 2020 final maçını Penaltılar sonucunda 3-2 kaybetmişti.

Ballon d’Or patentli Matthaeus’a göre Gareth Southgate ve ekibi bu trajediyi hak etti. SportBild’de kaleme aldığı yazısında Alman futbol adamı, “İngiliz taraftarlar Almanya formalı küçük kızın göz yaşlarına neden olmuşlardı. Alman Marşı’nı yuhalıyorlardı. Danimarka’nın kalecisi Kasper Schmeichel penaltı için hazırlanırken taraftarlar onun gözüne lazer tuttu. Ayrıca onlarca sorun yaşandı..” diye başladı ve devam etti: “Final dönemi geldiğinde sokaklardaki ırkçılık çok belliydi. Sevgili İngilizler, bu sportmenlik dışı hareketlerinizi daha önceden görmemiştik ve umarız bir daha görmeyiz. Oyuncular için üzgünüm ancak bu travmayı, trajediyi hak ettiğini söylemek zorundayım.”

Hatırlanacağı üzere İngiltere ile Almanya arasında oynanan birinci tur maçında küçük yaşlardaki bir Alman taraftar, marşlarının okunduğu sırada yuhalanma sesleri karşısında göz yaşlarına hakim olamamıştı. Kasper Schmeichel konusunda ise İngiltere, kalecinin gözüne lazer ışığı tuttuğu için 26 bin pound para cezasına çarptırılmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar