A Milli Takım’da Stefan Kuntz dönemi

A Milli Futbol Takımı’nda Şenol Güneş’ten boşalan teknik direktörlük görevi için bir süredir görüşülen Stefan Kuntz, yapılan görüşmelerin ardından imza atmak üzere İstanbul’a geliyor.

Alman çalıştırıcı ile üç yıllık sözleşme yapılacak. 58 yaşındaki futbol adamı, 1990 ile 1993 yılları arasında A Milli Takım başında yer alan Sepp Piontek sonrası Ay-Yıldızlılar’ın başındaki ilk Alman çalıştırıcı olacak.

1970’de Borussia Neunkirchen’de oyunculuk kariyerine başlayan Kuntz, aralarında Bochum, Beşiktaş ve Kaiserslautern’i de kapsayan futbolculuk kariyerinde çıktığı 600 maçta 239 gol kaydetmeyi başarmıştı. İki kez Almanya Ligi gol kralı olan ve bir kez Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Kuntz, forvet olarak noktalandırdığı oyunculuk kariyeri sonrasında sportif direktörlük, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini üstlendikten sonra beş sene önce Almanya U21 takımının teknik direktörlüğünü üstlendi.

Oyuncu yetiştirme tarzıyla ün salan Alman teknik adam, ayrıca işin saha dışı kısmındaki etkinliğiyle idari bir kimliğe de sahip.

Stefan Kuntz’un imza töreni 20 Eylül Pazartesi günü saat 15.00’te Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar