Serie A’da ayrılan teknik adam maliyetleri kulüpleri zorluyor

İtalya liginde teknik direktör değişiklikleri erken başladı. İlk üç haftayı galibiyetsiz geçiren Hellas Verona, Eusebio Di Francesco’nun görevine son verirken takımın başında Igor Tudor’u getirmişti. Cagliari de Leonardo Semplici ile yolları ayırırken tecrübe teknik Walter Mazzarri ile anlaştı. Her iki takım da teknik direktör değişikliğinin faydasını gördü. Hellas Verona, haftaya lider giren Roma’yı 3-2 yenerek ilk galibiyeti aldı. Cagliari de bir diğer başkent ekibi Lazio ile deplasmanda 2-2 berabere kalmayı başardı.

Yapılan teknik direktör değişiklikleri saha içerisine olumlu yansısa da mali açıdan kulüpleri zorlayacak. Di Francesco ile yıllık 1 milyon 500 bin avrodan 2 yıllık sözleşme imzalayan Verona ve Semplici ile bir seneliğine 800 bin avroya anlaşan Cagliari’nin tazminatlarla birlikte ödeyeceği toplam meblağ 7 milyon avroyu bulacak.

Sezon başında Inter, Antonio Conte ile yolları ayırırken 7 milyon tazminat ödedi. Juventus da Andrea Pirlo ile çalışmama kararı almasının ardından brüt 4 milyon avro ödeme yapmak durumunda kaldı.

Böylece sezonun ilk ayı geride kalırken görevinden ayrılan teknik direktörlerin maliyeti 20 milyon avroya yaklaştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar