Şampiyonluk “Rafa” kalktı!

Avustralya Açık’ta sürprizlerle dolu bir günü geride kaldı! Günün en olaysız, aksiyonu düşük mücadelesinde Andrey Rublev, dört numaralı seri başı ve vatandaşı Daniil Medvedev tarafından 125 dakikada mağlup edilirken geri kalan tüm maçlarda geri dönüşler ve şahane sekanslar yaşandı.

Kadınlarda dünya bir numarası Avustralyalı Ash Barty, kendi evinde Çek Karolina Muchova’ya karşı ilk seti 6-1 almasına rağmen iki ve üçüncü setleri 6-3 ve 6-2 ile kaybedip turnuvaya veda etti.

Turnuvanın sürpriz çeyrek finalistleri, iki Birleşik Devletli, Brady ve Pegula’nın karşılaştığı maçta Pegula, rakibine karşı ilk seti 6-4 alsa da maçın geri kalanında adeta tüm gücünü kaybetti ve rakibine diş geçiremeyip turnuvaya veda etti.

Günün, hatta son yılların en güzel maçı ise Stefanos Tsitsipas ile Rafa Nadal arasında oynandı. İki numaralı seri başı Nadal, Tsitsipas karşısında ilk iki seti 6-3 ve 6-2 ile alarak rahat bir zafere gidiyordu, ki Tsitsipas’ın geri dönüşü gerçekleşti.

Yunan raket üçüncü seti tie-break’le 7-6 aldı ve ardından 6-4, 7-5 ile galip gelerek adını yarı finale yazdırdı. Olağanüstü geçen dört saat sonrasında Tsitsipas duygularına hakim olamazken Nadal, üzüntüsünü dile getirdi.

Günün bir diğer sürpriz sonucunun mağlup tarafında olan Barty, Muchova karşısında kaybettiği maç sonrasında, “Güneş yarın yeniden doğacak” derken Medvedev, Rusya’nın tenisteki yükselişini, “Çok daha iyi olacağız” ifadeleriyle özetledi.

Avustralya’da yarın ilk yarı finallerde Naomi Osaka-Serena Williams, Karolina Muchova-Jennifer Brady ve Novak Djokovic-Aslan Karatsev maçları oynanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar