LaLiga’dan ikinci ekran atağı

Avrupa futbolunun önde gelen ligleri maç yayınları konusunda teknolojik adımlar atmayı da ihmal etmiyor. LaLiga, futbolseverlerin televizyon deneyimi geliştirmek için ikinci ekran (second screen) çalışmasını hayata geçirdi.

LaLiga, telekom şirketlerine ve mobil içerik alıcılarına lisanslanacak olan genişletilmiş içerik teklifi “LaLiga Xtra”yı mobil ekranlarla sunacak. LaLiga, yeni hizmetin Fransa, Belçika, Portekiz, Arjantin ve Fas dahil olmak üzere Güney Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 18 ülkede lisanslandığını açıkladı. LaLiga Xtra canlı maç yayını yapmayacak ancak özel LaLiga içeriği, yarışmalar ve fantezi futbolla ilişkili bir uygulamaya sahip olacak.

LaLiga Xtra hizmetiyle, taraftarlara farklı bir dijital deneyim sunmayı, futbolseverlere birinci sınıf İspanyol futboluna ve birinci sınıf eğlenceye erişim sağlamayı hedeflediğini belirtti. Statista verilerine göre futbolseverlerin yüzde 77’sinin televizyon izlerken akıllı telefonlarını, yüzcde 35’i de uygulamaları kullanıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar