Iniesta’dan bisiklet yatırımı

Barcelonalı eski futbolcular Andres Iniesta ile Bojan Krkic, Iniesta’nın 2018’de kurduğu Never Say Never Ventures şirketi aracılığıyla Barselona merkezli yeni bisiklet markası Guava’yi piyasaya sürdü.

Bisiklet sektöründe 25 yılı aşkın deneyime sahip David Alvarez ve Nacho Suarez’in kurduğu Guava’ya Krkic ortak olarak katıldı. Iniesta da projede yer alarak Guava’yı Never Say Never Ventures bünyesinde yeni bir girişime dönüştürdü. Şirket, Guava’yı, “eğlenceli ve kapsayıcı bir marka olmak ve aracıları ortadan kaldırarak çok rekabetçi bir fiyata mükemmel bir bisiklet sunmak için bisikletçinin deneyimine ve özellikle çakıllı zeminde sürüş keyfine odaklanmayı amaçlıyor” açıklamasıyla tamımlarken, farklılaştırıcı özellik olarak da bisikletlerin satın alınmadan önce denenmesine izin verilmesine dikkat çekiliyor.

İspanya’da bisiklet üretimi 2022’de yüzde 2,8 artarak 255 milyon 800 bin avroya ulaşırken, bu 2021’e göre 10 milyon avroluk bir artışı ifade ediyordu. Yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Iniesta, geçen yılın eylül ayında da Capitten adlı kendi krampon ve giyim markasını piyasaya sürdü.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar