Amerika Açık’ın hedefi 350 milyon dolar

Tenis dünyasında yılın son Grand Slam tenis turnuvası olan Amerika Açık, pazartesi günü New York’ta başlıyor. Geçen sene Covid-19 kısıtlamaları gölgesinde düzenlenen turnuva bu yılsa pandemi öncesindeki normal akışıyla düzenlenecek. ABD’deki Covid-19 düzenlemeleri nedeniyle, aşı olmayan Novak Djokovic turnuvada yer almayacak.

Turnuvanın geçen yılki 350 milyon dolarlık cirosunu aşması hedefleniyor. Geçen yıl 57 milyon 500 bin dolar olan toplam para ödülü bu sene 60 milyon doların üzerine çıkacak. Kadınlar ve erkeklerde turnuvayı şampiyon tamamlayan isimler 2 milyon 600 bin dolar para ödülünün sahibi olurken, finalist tenisçiler ise 1 milyon 300 bin dolar kazanacak. Turnuvada ilk turda elenecek tenisçinin elde edeceği para ödülüyse 21 bin 500 dolar.

Turnuvayı izlemek isteyen tenisseverler, bilet başına ortalama 215 dolar ödeyecek. Turnuvanın ilk turlarında 195 dolardan satılan biletler, finallerde 1500 dolara kadar yükseliyor. Bu seneki Amerika Açık Tenis Turnuvası’nın biletleri organizasyonun başlamasına iki aydan fazla bir süre kala tükendi.

Önceki İçerikAudi Formula 1’e giriyor
Sonraki İçerikMitroviç dalya dedi

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar