NBA’de boş koltuklar doluyor

Hatırlanacağı üzere bir ay önce NBA’deki yedi takımda büyük bir baş antrenörlük değişimine gidilmişti. Boston Celtics, Portland Trail-Blazers, Atlanta Hawks, Washington Wizards, Dallas Mavericks, Orlando Magic ve New Orleans Pelicans’ta koç koltukları boşa çıkmıştı.

Celtics’te baş antrenör Brad Stevens’in takımın genel müdürü olmasıyla boşalan koltuk Ime Udoka’nın olurken Blazers, Terry Stotts’un uzun vadeli görevi sonrasında koltuğu eski basketbol oyuncusu Chauncey Billups’a emanet etti.

Mavericks ceketi altında çok uzun süreler geçiren ve takıma bir yüzük bile kazandıran Rick Carlisle’ın devri sona ererken yerine Carlisle’ın yüzük kazandığı takımın oyun kurucusu olan Jason Kidd getirildi. Yeniden yapılanma aşamasında olan üç takım, Magic, Pelicans ve Wizards ise tercihlerini biraz daha çaylak baş antrenörlerle yaptılar.

Magic’te Jamahl Mosley, Pelicans’ta Willie Green ve Wizards’ta Wes Unseld Jr. yeni sezonta takımlarının bench’lerinde yer almayı garantilerlerken Atlanta Hawks, sözleşmesi sona eren Nate McMillan ile bir süre müzakere ettikten sonra yeniden anlaşmaya vardı.

Yeni yedi antrenörün altısının Afro-Amerikalı olması NBA’deki “Black Lives Matter” hareketlerinin olumlu göstergelerinden biri oldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar