Kevin Durant’in sakatlık sorunu

Sezon başından beri sergilediği performansla MVP ödülünün erken adaylarından olan Kevin Durant, takımı Brooklyn Nets’in şu ana dek aldığı galibiyetlerde başrolü üstlenmiş durumda.

Kyrie Irving’in aşı karşıtı olması nedeniyle takımını yalnız bıraktığı sezonda tüm ipleri eline alan KD, Nets’in Thunder’ı 24 sayıyla geçtiği gecede 33 sayı kaydetti. Maçtan sonra muhabirlerin omzu hakkında yönelttiği soruya yıldız forvet omzunda sakatlık olduğunu ancak bu sakatlığın kendisini çok etkilemediğini belirtti.

“Omzumda bir problem olduğu doğru. Bir ağrım var ve bu bazen beni etkiliyor” dedi ve devam etti: “Ancak şu ana dek oynamama engel olan bir ağrı hissetmedim. Düzenli olarak tedavimi alıp sezona devam edeceğim. Takımımı yalnız bırakamam.”

Baş antrenör Steve Nash ise oyuncusunun durumuna dair, “Omzunu döndürdüğü sırada çok fazla ağrı hissediyor ancak topu elinden halen daha olağanüstü bir şekilde çıkartabiliyor. Büyük bir sorunu yok, ağrısı var ama tedavi sonrasında oynayabiliyor. Umarım sezon boyunca bir sorun yaşamayacağız” ifadelerini kullandı.

KD bu sezon oynadığı 13 maçta 29,3 sayı, 8,3 ribaund, 5,3 asist ve 0.6 blok ortalamalarını yakaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar