Itoudis, Yunanistan’a gidiyor mu?

Eylül ayının sona ermesiyle birlikte Yunanistan Basketbol Federasyonu Başkanı Vangelis Liolios, Milli Takım’ın baş antrenörlüğü için Dimitris Itoudis’ten başka kimseyi aday olarak görmediğini belirtmişti.

En son Rick Pitino yönetiminde Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele eden ve Tokyo vizesi alamayan Milli Takım’ın antrenörlük görevi an itibarıyla boş durumda.

CSKA Moskova’nın baş antrenörü olarak uzun yıllardır başarılara imza atan Itoudis, BasketInside’dan Matteo Andreani’ye verdiği röportajda bu konuya değindi.

“Bu tarz bir göreve layık görüldüğüm için onurlu ve gururlu hissediyorum” diyerek sözlerine başlayan Yunan antrenör şöyle devam etti: “Ancak şunu söylemeliyim ki şu anda halen daha bir karara varmış değiliz. Bu karar sadece benim kararım olmayacak, CSKA Moskova’yı da içeren bir süreç yaşıyoruz. Bu nedenle bir sonuca varmak biraz zaman alacak.”

Slovenya’dan geçmiş yıllarda baş antrenörlük teklifi aldığını belirten Itoudis, Yunanistan’ın antrenörlüğünü yapmayı istediğini söylerken CSKA Moskova ile Yunanistan Federasyonu arasındaki anlaşma sonrasında işlerin netleşeceğini ifade etti.

Itoudis’in durumu belli olana kadar takımın Kasım ayında oynayacağı FIBA elemelerinde şu anda AEK’i çalıştıran Stefanos Dedas’ın baş antrenör olması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar