Fenerbahçe Beko için kritik gün

Euroleague’de oynadığı 12 maçta üç galibiyet ve dokuz mağlubiyet alan Fenerbahçe Beko, şu anda 17. sırada yer alıyor ve play-off potasından bir hayli uzakta bulunuyor.

Ligde liderliğini korumasına karşın Avrupa’daki performansı nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Sarı-Lacivertli ekip, beş galibiyet ve yedi mağlubiyetle beklentilerin üstüne çıkan Monaco’yu ağırlayacak. Bu maçla birlikte iki ekip tarihlerinde ilk kez Euroleague’de karşılaşacaklar.

20:45’te Ülker Sports Arena’da oynanacak olan mücadelenin hakem üçlüsü Matej Boltauzer, Juan Carlos Garcia ve Saulius Racys olacak.

Danilo Barthel’i sakatlığı nedeniyle bu maçta kullanamayacak olan temsilcimiz oynadığı 12 mücadelede 71,8 sayı ortalaması yakalarken rakiplerine 73,5 sayı izni verdi. Jan Vesely ve Nando De Colo’nun sayı yükünü çektiği Sasa Djordjevic’in ekibi ortalama %31 ile üçlük atarak bu alanda Euroleague’in en kötü ekibi olmuş durumda.

Leo Westermann ve Jerry Boutsiele’den yoksun olarak İstanbul’a gelen Monaco cephesinde ise Mike James, Donta Hall, Will Thomas ve Danilo Andusic sergiledikleri performanslarla Fransız ekibine momentum kazandırmış durumdalar. Zvezdan Mitrovic’in koçluğu altında yoluna devam eden Monaco maç başına 80,6 sayı atarken rakiplerine 81,4 sayı izni verdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar