Japon halkı Olimpiyatlar’a ısınıyor mu?

Daha önceden yapılan birçok anket sonucuna göre Japonya halkının Olimpiyat Oyunları’nı çok fazla benimsemedikleri ve sağlık, güvenlik gerekçesiyle bu yaz ülkelerinde düzenlenen Tokyo Olimpiyatları’nın başka bir yere alınması taraftarı oldukları belirtiliyordu. Ancak Japonya’nın şu ana dek kazandığı altın madalyalar halkı sporla daha fazla birleştirmiş gibi görünüyor.

Olimpiyat Komitesi’nde görevli olan Mark Adams’ın belirttiğine göre ülkede milyon civarında insan açılış seremonisini izledi, ki bu ülkede son 10 yılda en fazla izlenen etkinlik olmayı başardı.

CNN World’ün haberine göre Tokyo halkının organizasyona olan bağlılığı biraz daha artıyor. Koto’da dükkan sahibi olan Minoru Omori, CNN’e görüşlerini şu şekilde aktarıyor: “Doğrusunu söylemek gerekirse organizasyonun iptal edime ihtimalini duyduğumda biraz üzülmüştüm çünkü buradaki birçok insanın aksine oyunları seviyorum. Sonunda her şey yoluna girdi ve Tokyo Olimpiyatları başladı.”

“Her gece televizyonun başına oturup farklı dallardan sporcuları izlemeyi seviyorum. Her daldaki sporcu buraya gelirken çok büyük fedakarlıklar yapıyorlar, zorlu yollardan geçiyorlar ve onların eforlarını, mücadelelerini görmek bile yeterli oluyor. Tüm Olimpiyat bir hikaye.”

Önceki İçerikShaqiri nereye?
Sonraki İçerikKosova judoda tarih yazıyor

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar