Filenin Sultanları’ndan tarihe çentik

Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi voleybol branşında başarıyla temsil eden Kadın Milli Takımı’mız Arjantin karşısında aldığı 3-0’lık galibiyet ile adını bir üst tura yazdırmayı garantiledi ve tarihte ilk kez bir Olimpiyat’ta çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.

İlk maçında Çin’i geçtikten sonra favoriler İtalya ve ABD karşısında sergilediği muazzam performansa karşın sahadan boynu bükük ayrılan Filenin Sultanları, Arjantin karşısında set vermeden galip geldi. Ay Yıldızlı ekibimizde Hande Baladin’in 12 ve Ebrar Karakurt’un 11 sayısı galibiyette başı çekerken Zehra Güneş’in yedi blok sayısıyla getirdiği puan kritik bir artı oldu.

Milliler gruptaki son maçına 2 Ağustos’ta 08:20’de Rusya Olimpiyat Komitesi karşısında çıkacak.

Bu maçın ardından toplam skor sayısını 51’e yükselten Eda Erdem Dündar, Olimpiyat’ın en skorer 10 oyuncusu arasına girerken Hande Baladin ve Ebrar Karakurt 38 ve 37 hücum sayıları ile yalnızca smaç yoluyla skor üretmede en verimli 15 sporcu arasında yer aldılar. Zehra Güneş ise 18 blok puanı ile en yakın rakibinden altı puan önde oyunların en fazla blok sayısı alan kadın voleybolcusu ünvanını korumayı başardı. Ayrıca kaptan Eda Erdem Dündar, Zehra’yı 11 puan ile üçüncü sıradan takip etti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar