Yollar ayrılıyor mu?

Tammy Abraham, kuşkusuz ki Chelsea kadrosunda hem uzun hem de kısa vadeli olarak en fazla dikkat çeken isimlerden biri. 23 yaşındaki forvet oyuncusunun Mavilerle uzun dönemli bir sözleşme imzalaması bekleniyordu ancak ESPN’de yer alan habere göre her iki taraf da kontrat görüşmelerini şu anda durdurdu.

Abraham, geçtiğimiz Temmuz’da otomatik kontrat uzatma yolunu kullanmış ve haftalık kazandığı 50,000 poundun biraz artmasını sağlamıştı. Bu 12 aylık uzatmayı daha uzun bir anlaşmaya çevirmeye çalışan Chelsea, her ne kadar uzun vadeli kontrat için hevesli olsa da 23 yaşındaki oyuncu, sezon sonunu görmek istediği için görüşmeler durdurulmuş durumda

Futbola 2004 yılında Chelsea altyapısında başlayan Tammy Abraham, 2016-2019 yılları arasında kiralık olarak diğer Ada ekiplerinde forma giydikten sonra tamamıyla Chelsea’ya dönmüş ve 2019-2020 sezonunu 47 maçta 18 gol, dört asistle noktalamıştı. 1,90’lık İngiliz, bu sezon tüm kulvarlarda oynadığı maçlarda ise 31 karşılaşmada 12 gol, dört asist rakamlarını yakalamayı başardı.

Premier Lig ekibinin forvet hattına takviye yapmak için Borussia Dortmund’un süper yıldızı Erling Haaland’a ilgisi olduğu biliniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar