“Yaş sorun değil”

Fransa milli takımına çağrılmayan oyuncular arasında medyada en çok sözü geçen iki oyuncu hiç şüphesiz Lens’ın 29 yaşındaki sağ beki Jonathan Clauss ile RB Leipzig’in 23 yaşındaki ofansif orta sahası Christopher Nkunku.

Dün yapılan basın toplantısında RMC Sport’tan gazeteci Jean Resseguier ile milli takım teknik direktörü Didier Deschamps, Jonathan Clauss’un çağrılmamasıyla ilgili işin içine biraz mizah katarak tartışmayı tercih ettiler.

Resseguier, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde Avrupa kupalarında oynamayan ve Lens’ta oynayan 29 yaşındaki bir oyuncuyu seçme şansınız var mı?” diyerek Jonathan Clauss’a referans verirken sorusunu “O pozisyonda özellikle düşündüğünüz birisi var mı? Çünkü yüzleşmek gerekirse onun hakkında birçok tartışma dönüyor” şeklinde devam ettirdi.

Didier Deschamps, bu soruya karşılık “Tartışmayı sürdürmeye niyetim yok çünkü uzayacak. Maçları izliyorum, bu yüzden Lens’ta oynadığını söylediğin oyuncu da dahil birçok oyuncuyu takip ediyorum. Tartışma dönsün ya da dönmesin, bu durumlar benim bir oyuncuyu seçip seçmeme kriterim değil. O (Clauss), özellikleri ile takip ettiğimiz oyunculardan biri ve 29 yaşında.”

Gazetecinin Lens’ın Avrupa kupalarında yer almadığını hatırlatması üzerine Deschamps, “Bu konunun zaten kendi başına bir kriter olmadığını söylemiştim. Daha çok mevkideki rekabet ile alakalı. Biliyorum ki seçimlerde yeni bir şeyler bekliyorsunuz, bunu anlıyorum. Burada yeni bir şeyler yapmak için yokum. Her zaman yeni oyuncular ekledim. Oyuncunun yaşıyla paralellik kurmak için Jordan Veretout’un da neredeyse aynı yaşta geldiğini belirtmem gerek. O da takıma geç katıldı.”

Geçtiğimiz sezondan bu yana Lens forması altında yükselen bir form grafiğine sahip Jonathan Clauss, bu sezon 13 maçta 8 gole (2 gol, 6 asist) direkt katkıda bulundu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar