Wolfsburg diskalifiye edilecek mi?

İki hafta önce 2. Bundesliga maçları ile resmi olarak sezonu açan Almanya’da kupa serüveni hafta sonu oynanan birinci tur mücadeleleri ile başladı.

Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg’un, Batı bölgesi liginden rakibi olan Preussen Münster ile oynadığı maçta Wolfsburg’un elenmesine sebep olacak bir olay yaşandı. Normal süresi 1-1 biten maçta üç oyuncu değişikliği yapan Wolfsburg, 103. dakikada yaptığı Philipp – Mehmedi değişikliğiyle altıncı oyuncu değişikliğini yaptı. Fakat kupa kurallarına göre uzatmaya giden maçlarda ekstra bir değişiklik hakkı daha yok. Söylentilere göre Wolfsburg teknik ekibi birkaç kez dördüncü hakeme değişiklik hakkının olup olmadığını sordu ve hakemden olumlu cevap gelince değişiklik yapıldı. Maçın orta hakemi Christian Dingert’in ise maç sonu raporuna hatalı değişiklik notunu aldığı belirtildi.

Preussen teknik direktörü Peter Niemeyer; “Wolfsburg’un altı kez değişiklik yaptığının farkındayız. Buna karşı nasıl bir itirazda bulunacağımızı konuşup değerlendireceğiz” şeklinde konuştu. İtirazın haklı bulunması halinde Wolfsburg, kupadan diskalifiye edilebilir.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar