West Ham Londra Stadyumu’nu istiyor

West Ham United, 2016’dan bu yana iç saha maçlarını oynadığı Londra Stadyumu’nu satın almak istiyor.

99 yıllığına kiraladığı stadyumun çift kullanımlı bir hale dönüştürülmesi için 15 milyon sterlin ödeyen West Ham United, senelik olarak da 2 milyon 500 bin sterlin ödeme yapıyor. Ancak, stadyumun çok amaçlı bir spor tesisine dönüştürülmesi için harcanması gereken meblağ 323 milyon sterline yükselecek. Ve bu meblağın büyük bir bölümü vergi mükellefleri tarafından karşılanacaktı.

The Times’ın haberine göre, Londra Stadyumunu işleten LLDC iştiraki E20 Stadium Group, 31 Mart 2022’de sona eren mali yılda 31 milyon 100 bin sterlin zarar etti. İsim hakkı anlaşması yapılması halinde stadyumun yıllık faaliyet zararının 8 milyon ile 10 milyon arasında olacağı belirtiliyor.

Bu gelişmelerin ardından West Ham ile stadyumu satın alma görüşmelerinin başlatılması için daha fazla baskıya yol açabileceği ifade ediliyor. The Times’a göre kulüp, Londra Stadyumu’nu tamamen devralmak da dahil olmak üzere bütün seçeneklerin tartışıldığını açıkça belirtti. Kasım 2021’de Londra kulübünün hisselerinin yüzde 27’sini alan Çek iş adamı Daniel Kretinsky’nin Londra Stadyumu için bir anlaşmaya açık olduğu belirtiliyor.

Önceki İçerik100 maça 81 uçuş
Sonraki İçerikMessi 100 golü geçti

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar