Voro yine görevde!

Valencia’nın taraftarlar tarafından sevilmeyen sahibi Peter Lim, sezonun bitimine dört hafta kala teknik direktör Javi Gracia’nın görevine son verdi.

Küme düşme hattından 6 puan uzaklıkta 14’üncü sırada olan Valencia’da, kulübün sahibi Peter Lim ile Başkan Anil Murthy, son beş yılda beşinci kez bir teknik direktörle yolları ayırdı.

10 ay boyunca Valencia’da görev yapan Gracia, transfer döneminde kulübün oyuncu transfer etmeyip, önemli isimlerin ayrılmasını eleştirmişti. İspanyol basınında çıkan haberlere göre o dönemde Javi Gracia istifa etmeyi de düşünmüştü.

Geçen yaz Ferran Torres, Rodrigo Moreno, Daniel Parejo ve Francis Coquelin’in kulüpten ayrılmasıyla zor bir sezon geçiren Valencia, ocak ayında üç galibiyet ile son üç sıra içerisinde yer alıyordu. Dört ayda beş galibiyet alan Valencia, 34 maç sonunda 36 puan topladı.

Pazar akşamı Barcelona karşısında alınan 3-2’lik mağlubiyetin ardından görevine son verilen Javi Gracia yerine, geçici olarak “Voro” olarak bilinen Salvador González Marco atandı. Voro, son 13 yılda yedinci kez geçici olarak teknik direktörlük görevini üstlendi.

Voro’nun göreve geldiği yıllar ve yerini aldığı teknik direktörler ise,
2008 – Ronald Koeman,
2012 – Mauricio Pellegrino,
2015 – Nuno Espirito Santo,
2016 – Pako Ayestaran,
2017 – Cesare Prandelli,
2020 – Albert Celades,
2021 – Javi Gracia.

Voro, daha önce görev aldığı yedi dönemde toplam 42 kez Valencia’nın başında sahaya çıktı. 20 galibiyet, 16 beraberlik aldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar