UEFA’dan ESL kulüplerine ceza mı gelecek?

Avrupa Süper Ligi projesinin yankıları hala devam ediyor. Gelen son haberlere göre, organizasyondan çekilmeyen dört kulübe UEFA’dan ağır ceza gelebilir.

ESPN’in çok sayıda kaynağa dayandırarak verdiği haberde, organizasyondan çekilmeyen kulüpler için UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nden iki yıl menedilme cezası gündemde.

UEFA, son 10 günü, daha az bir yaptırımı kabul etmek ve Süper Lig çabalarını sürdürmemek için resmi ve kesin bir taahhüt almak amacıyla 12 kulüp ile görüşerek geçirdi. Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham Hotspur olmak üzere yedi kulüp ile anlaşıldığı ifade edilirken, Inter Milan da henüz bir anlaşmaya varılmasa da sürecin olumlu devam ettiği belirtiliyor.

Avrupa Süper Ligi’nden ayrılmayan Juventus, Real Madrid, Barcelona ve Milan için ise ceza gündeme gelecek mi sorusu soruluyor. ESPN’e yakın kaynaklara göre, Avrupa Süper Ligi’ne taahhüt veren 12 kulüpten dokuzu resmen çekilirse, kendi tüzüklerine göre projenin resmen sona erecek. UEFA, diğer iki takımın girişimi resmi olarak terk etmeleri için ikna etme umudunu taşıyor. Böylece süreci bir hukuk savaşına döndürmeden sonra erdirebilecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar