Tottenham bu sene gol atmaya doymuyor

Premier Lig’de Antonio Conte’nin göreve gelişiyle vites attıran ve maç fazlasıyla dördüncü sıraya kadar yükselen Tottenham, hücumdaki etkinliğiyle dikkat çekiyor.

Hafta sonu Newcastle United’ı 5-1 yenen Kuzey Londra ekibi, son altı maçta 21 gol kaydederken, 50 gol barajını aşan beş Premier Lig ekibinden biri. Tottenham’ın hücumdaki artan performansı Conte’nin takımını 2022’de Premier Lig’de en fazla gol takımı haline de getirdi. Bu sene 30 gol atan Kuzey Londra ekibinden fazla gol atan Premier Lig takımı bulunmuyor. Tottenham’ı 27 gol atan Liverpool ve 20 kez fileleri havalandıran Wolverhampton Wanderers takip ediyor. UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma mücadelesinde Tottenham’ın en büyük rakibi olan Arsenal ise 2022’de oynadığı lig maçlarında sadece 12 gol atabildi.

Tottenham’ın 30 gollük 2022 performansı, geçen sene sezon başlangıcına bakıldığında daha etkileyici bir hal alıyor. Nuno Espirito Santo ile sezona başlayan Tottenham, ilk 10 lig maçında sadece dokuz gol atabilmişti. Bu 10 maçın dördünde Kuzey Londra ekibi fileleri havalandırmayı başaramamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar