Teknik adamların Copa America endişesi!

Siyasi protestolar nedeniyle Kolombiya’nın, artan vaka sayısı ve pandemi nedeniyle de Arjantin’in Copa America’nın ev sahipliğinden çekilmesinin ardından Brezilya turnuvanın yeni ev sahibi olmuştu.

Turnuvada yer alacak ülkelerin teknik direktörleri Copa America’nın Brezilya’da düzenlenmesinden dolayı endişeli. Arjantin teknik direktörü Lionel Scaloni, “Eğer gitmemiz gerekiyorsa, gidip oynayacağız ve Copa’yı olabilecek en iyi hale getirmeye çalışacağız” açıklamasında bulundu. Buna karşın turnuvaya ilişkin kaygılarını gizlemeyen 43 yaşındaki teknik adam, “Ancak konaklama konusunda hala pek çok belirsizlik var. Dürüst olmak gerekirse, bu korkutucu ve endişe verici. Brezilya en iyi yer değil” sözleriyle memnuniyetsizliğini dile getirdi.

13 Haziran’da başlayacak COPA America öncesinde, FIFA 2022 Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri çerçevesinde ülkeler iki maç oynayacak.

Şili teknik direktörü Martin Lasarte de Copa America ile ilgili endişeler taşıyor. Uruguaylı teknik adam, “Bu benim için çok büyük bir risk gibi görünüyor. Çünkü benim için sağlık her şeyden önce gelir. Önümüzde çok uzun bir yol” cümleleriyle gelişmeleri onaylamadığını ifade etti.

465 bin kişinin pandemi nedeniyle hayatını kaybettiği Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından en fazla Covid-19 kaybı yaşayan ülke. Güney Amerika ülkesi toplam 16 milyon 500 bin vakayla da dünyada üçüncü sırada yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar