Serie A yönetimi maç ertelemelerine soğuk bakıyor

Peşisıra Covid-19 vakalarının ortaya çıktığı Serie A’da maçların ertelenip, ertelenmeyeceği konusundaki tartışmalar gündemdeki yerini aldı.

Ortaya çıkan vakalara karşın Serie A yönetimi, önümüzdeki iki maç haftasındaki karşılaşmaları ertelemeyi düşünmüyor. Serie A’da Noel ve yeni yıl nedeniyle karşılaşmalara ara verilmişti. Ancak aileleriyle geçirilen zaman ve yapılan seyahatler, oyuncular ve teknik kadrolar arasındaki Covid-19 vakalarında artışa neden oldu.

Salernitana’da dokuz, Udinese’de sekiz ve Hellas Verona’da da yedi futbolcunun test sonuçlarının pozitif çıkması maçların ertelenmesini gündeme getirdi. İtalyan haber Ajansı Ansa’nın haberine göreyse lig yönetiminin bu hafta içi ve önümüzdeki hafta sonu oynanacak maçları ertelemeyi düşünmediği ifade ediliyor.

Lig yönetiminin aldığı karara yarın akşam oynanacak olan Salernitana-Venezia karşılaşması da dahil. Salernitana kulübü yerel sağlık otoritesi (ASL) tarafından dün karantinaya alınmıştı.
Serie A’nın ASL tarafından alınan seyahat yasağı kararını tanımaması son iki sezondur en fazla tartışılan konulardan biri olmuştu.

Yapılan açıklamalara karşın lig yönetiminin Salernitana-Venezia, Spezia-Verona ve Fiorentina-Udinese maçlarıyla ilgili son dakika erteleme kararı alıp almayacağı merak ediliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar