Rusya uluslararası müsabakalara geri dönmek istiyor

Geçen yılın şubat ayında Ukrayna’yı işgalinin ardından UEFA tarafından milli takım ve kulüpler düzeyinde bütün turnuvalardan ihraç edilen Rusya, uluslararası müsabakalara geri dönmeyi hedefliyor.

Insidethegames’in haberine göre, Rusya Futbol Birliği (RFU), UEFA’yı bir çalışma grubu oluşturmaya davet etti. RFU, Asya Futbol Konfederasyonu’na (AFC) taşınmasına yönelik olası tüm planları da askıya aldı. RFU başkanı Alexander Dyukov resmi devlet haber ajansı TASS’a, “Çalışma grubunun görevi, Rus kulüplerinin ve takımlarının resmi uluslararası turnuvalara dönüşü sorununu hızlı bir şekilde çözmeyi amaçlayan teklifleri, bir dizi önlemi ve bir eylem yol haritasını analiz etmek ve geliştirmektir. Grubun çalışmaları, yaklaşımların ve yol haritasının geliştirilmesi 1 Nisan’a kadar tamamlanmalıdır” açıklamasını yaptı.

UEFA ve RFU temsilcilerinin yanı sıra FIFA ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden (IOC) delegeler de çalışma grubuna katılmaya davet edilecek. Dyukov’un Rusya’nın elemelere katılması yasaklandığı için 2022 FIFA Dünya Kupası ve EURO 2024’ü kaçırmasının ardından 2026 FIFA Dünya Kupası’nda geri dönüşü hedeflediği ifade ediliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar