Rus kulüpleri zor durumda

Rusya’nın Ukrayna’ya olan askeri müdahalesi Rus kulüplerini zorlamaya devam ediyor. Euroleague’de mücadele eden Rus kulüplerindeki yabancıların ülkeyi terk etmesinin ardından futbolda da yabancı oyuncular ülkeden ayrılmaya başladı.

Rusya Premier Lig’inde ilk üç mücadelesi veren Sochi’de yabancı oyuncuların takımdan ayrılmasının ardından Krasnodar da sekiz yabancı futbolcusunun sözleşmesini askıya almayı kabul etti. Rusya’nın operasyonunun ardından takımın teknik direktörü Daniel Farke görevinden ayrılmıştı.

Sözleşmesi askıya alınan futbolcular arasında Remy Cabella, Grzegorz Krychowiak, Jhon Cordoba, Erik Botheim, Cristian Ramirez, Kaio, Wanderson, Viktor Claesson ve Junior Alonso yer alıyor.
Krasnodar yabancı futbolcularının takımdan ayrılmasının yanı sıra Rusya Premier Ligi’ndeki maçlara çıkmakta da zorluk çekiyor. Rusya’nın güneyindeki havaalanlarının kapanması takımın seyahat etmesini ve maçlarını oynamasını da engelliyor. Krasnodar’ın geçen hafta sonu oynaması gereken Lokomotiv Moskova karşılaşması ertelenmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar