“Ronaldo’dan kurtulmaya bak!”

Juventus’un eski teknik direktörü Massimiliano Allegri’nin, kulüpten ayrılmadan önce başkan Andrea Agnelli’ye Cristiano Ronaldo’dan kurtulması yönünde tavsiye verdiği iddia edildi.

İtalya’nın saygın gazetelerinden La Repubblica’da yer alan haberde kulüpte beş sezon görev yapan Allegri’nin Cristiano Ronaldo hakkında Agnelli’ye şu sözleri söylediği aktarıldı; “Ronaldo’dan kurtulmaya bak, o takımın ve kulübün gelişimini engelliyor.” Haberde yer alan detayda Juventus için senaryonun “yüzyılın anlaşmasından” takımın neredeyse Ronaldo’nun mahkumu olduğu yönünde değiştiği aktarıldı.

Calciomercato’nun haberine göre önümüzdeki yıl Juventus ile olan sözleşmesi bitecek yıldızın sezon sonu kulüp yöneticileri ile takımdaki geleceği hakkında görüşmesi bekleniyor. İtalya basınına göre Juventus, Ronaldo ile yolları ayırmaya hazır fakat ortada somut bir teklif yok ve işin ekonomik yönleriyle alakalı sorunlar var. Haberde yer alan bilgiye göre Ronaldo’nun İtalya’dan ayrılması durumunda yalnızca İtalya’nın sunabileceği mali yardımlardan vazgeçmek zorunda kalacağı aktarıldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar