Rodgers’ın yüzü gülüyor

Premier Lig’de sezonun üçte birlik kısmı geride kaldı. Lige kötü bir başlangıç yapan Leicester City’de alınan sonuçların ardından menajer Brendan Rodgers’ın kulüpteki geleceği tartışılmaya başlanmıştı. Taraftarlar tecrübeli menajer aleyhine pankartlar bile açmıştı.

Sezonun ilk yedi maçında sadece bir beraberlik alan Leicester City, son yedi maçtaysa geçen sezonki performansını yakaladığını gösteren sonuçlar aldı. Son yedi maçın dördünü kazanan Rodgers’in ekibi ilk yedi maçtaki bir puanı, son yedi maçtaki 13 puanla telafi etti. İlk yedi maçta sadece 10 gol atabilen ve kalesinde de 22 gol gören Leicester City, sezonun son yedi maçındaysa 13 kez fileleri havalandırdı. İlk yedi maçın tamamında kalesinde gol gören Leicester City, sadece üç kez fileleri havalanan son yedi maçın beşindeyse karşılaşmayı gol yemeden tamamladı.

Leicester City’nin ilk yedi ve son yedi maçtaki gece ile gündüz kadar farklı olan performansı maç başına ortalama puana da yansıdı. İlk yedi maçta 0.1 puan ortalaması yakalayan Premier Lig temsilcisi, son yeni karşılaşmadaysa maç başına 1.9 puan topladı. Leicester City, yüzde 0 (sıfır) olan galibiyet oranınıysa yüzde 57’ye çekti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar