“Radu baskı hissetti”

Bologna maçı öncesinde sakatlanan Samir Handanovic’in yerine kaleyi koruyan ve yaptığı hata ile Inter’in maçı kaybetmesinde büyük payı olan Ionut Radu’nun menajeri, futbolcunun maçta baskı hissettiğini söyledi.

Oscar Damiani, Bologna maçının ardından sahayı gözyaşları içerisinde tek eden futbolcusunun sezon içerisinde daha fazla şans bulması gerektiğini belirtti. Damiani, “Radu sezon boyunca üç veya dört maç daha oynasaydı daha sakin olurdu. Umarım değerini göstermek için Udinese karşılaşmasında oynayabilir. Eski bir futbolcu olarak bu sezon daha fazla maç oynasaydı böyle bir hata yapmazdı diye düşünüyorum” açıklamasıyla yaşadığı baskının Romen kaleciyi olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Radu’nun menajeri genellikle yedek kalecilerin sahaya çıktığı İtalya Kupası maçlarında da Handanovic’in tercih edilmesinin ardından oyuncusunun sezon boyunca daha fazla süre almasını talep etmişti.

Inter gelecek sezon için bu yaz serbest kalacak Ajax kalecisi Andre Onana ile anlaştı. Milano kulübü Samir Handanovic’e de yeni bir sözleşme teklif etmeye hazırlanıyor. Bu, Ionut Radu’nun Inter’de gelecek sezon kadroda yer almaması ihtimalini güçlendiriyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar