PSG’den Parc des Princes tehdidi

Paris Saint-Germain, Paris Belediyesi’nin Parc des Princes Stadyumu’nun kendilerine satmaları için yapılan teklifi reddetmesinin ardından stadyumu kullanmamakla tehdit etti.

Belediye Başkanı Anne Hidalgo, cumartesi günü Le Parisien’e verdiği röportajda, stadyumun satılık olmadığını ve Katar sermayesine ait olan PSG’ye satılmayacağını söylemişti. Hidalgo’nun açıklamasının ardından kulübün bir sözcüsü, Belediye’nin Paris Saint-Germain’i ve taraftarlarını Parc des Princes’ten çıkarmak istemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını ve şaşırdığını söylerken, belediye başkanının PSG’yi evini terk etmeye zorladığını ifade etti.

PSG, 500 milyon avroluk modernizasyon ve genişletme çalışmalarının yürütülmesi için şehrin yemyeşil batı yakasında yer alan banliyölerindeki arazinin satın alınmasını şart koşmuştu. Kasım ayında PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Marca’ya verdiği röportajda PSG’nin Parc des Princes’te artık hoş karşılanmadığını ve başka alternatiflere baktıklarını belirtmişti. Parc des Princes Stadyumu, Paris Saint-Germain’in kurulduğu 1972 yılından bu yana başkent kulübüne ev sahipliği yapıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar