PSG açık kapatıyor

Ligue 1’de şu ana kadar yaptığı transferler ile yeni sezon öncesi yine şampiyonluğun en büyük favorileri arasında yer alan PSG’nin önünde zor bir hedef var.

L’Equipe’in bugünkü baskısında yer alan haberde PSG, Fransa’nın futbol mali polisi olan DNCG’ye mali hesaplardaki 250 ila 300 milyon euroluk açığı kapatabilmek için oyuncu satışlarından yaklaşık 180 milyon euro gelir elde etmeyi umduklarını belirtti.

Bunun sonucu olarak Sergio Rico, Alphonse Areola, Rafinha, Layvin Kurzawa, Thilo Kehrer, Ander Herrera ve Pablo Sarabia, Leverkusen’e transfer olan Mitchell Bakker’ın kaderini yaşamak durumunda kalabilirler. Haberde Euro 2020’de iyi bir turnuva geçiren Pablo Sarabia’nın ilk olarak satışı yapılmak istenen isimlerden olduğu belirtildi.

Sportif direktör Leonardo, göreve gelişinden bu yana oyuncuları iyi bedeller ile satmak konusunda sık sık zorluk çekmişti. Kulübün ödediği yüksek maaşlardan dolayı diğer takımların transfer etmek istediği oyuncuların maaş taleplerini karşılamada zorlandığı ve Paris’in yaşam stiline alışan oyuncuların ayrılma konusunda istekli olmamasına vurgu yapıldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar