Premier Lig’den düşenler belli oldu

Dün gece Fulham’ın kendi sahasında Burnley’e 2-0 kaybetmesiyle Premier Lig’de bitime üç hafta kala küme düşen takımlar belli oldu. Haftalar önce ligden düşmesi kesinleşen Sheffield United ile birlikte bu sezon lige geri dönen West Bromwich Albion ve Fulham da gelecek sezon Championship’te mücadele edecek ekipler oldular.

Fulham böylece son 10 yılda üçüncü kez Premier Lig’den bir alt lige düştü. 2013-14 sezonunda Premier Lig’e veda eden Londra ekibi, 2018-19 sezonunda tekrar geri dönmüş, aynı sezon yine Premier Lig’den düşerken geçen sezon yeniden en üst ligde mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Ligden düşen ekiplerden bir diğeri West Bromwich Albion da Fulham’ınkine benzer bir kadere sahip. 2017-18 sezonunda Premier Lig’e veda eden WBA, geçen sezon lige tekrar yükselirken bu sezon yine Championship’in yolunu tuttu.

Premier Lig’den düşen ekiplerin yerini alacak takımlardan ikisi geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu. Geçen sezon Premier Lig’den düşen Norwich City ve Watford, bir alt ligde ilk iki sırayı alarak bir sezon aranın ardından Premier Lig’e geri döndüler.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar