Paris’te korkunç gece

Ligue 1’de dün gece 29. haftanın kapanış karşılaşmasında ligde kalma mücadelesi veren Nantes, Parc des Princes’de PSG’yi 1-0 geriden gelerek 2-1 yenerken maçın sonucundan çok Di Maria ve Marquinhos’un başına gelen soygun geceye damga vurdu.

Arjantinli oyuncu ilk 11’de başladığı maçın 63. dakikasında Pochettino tarafından oyundan alınırken bu değişiklik öncesi yayıncı kuruluş Canal+’ın kameraları sportif direktör Leonardo ile teknik direktör Pochettino’nun konuşmalarına odaklanmış vaziyetteydi.

Çoğu kimse konuşmanın içeriğini ilk başta anlayamazken Di Maria’nın oyundan alınışı sonrası RMC Sport’un ilk ulaştığı bilgiler Di Maria’nın ailesi evdeyken soyguna uğradığı ve durumun “çok ciddi” olduğu yönündeydi.

Arjantinli yıldızın stadı haberi aldıktan sonra ağlayarak terk ettiği belirtilirken yine RMC Sport kaynaklı habere göre Pochettino ve Leonardo’nun olaydan devre arası haberdar olduğu fakat haberi bütün oyuncuların içinde söyleyip takımın enerjisini düşürmek istemediği olaya ait bir başka detay.

Le Parisien’in ulaştığı bilgiye göre ise üst katta bulunan kasa soyulurken Di Maria’nın ailesinin herhangi bir ses duymadığı aktarıldı.

İlk gelen bilgilerde Di Maria haricinde bir başka oyuncunun evinde de soygun olduğu belirtilmesine rağmen oyuncunun kimliği belirsizdi. Daha sonra yer alan haberde bu oyuncunun Di Maria’nın komşusu olan Marquinhos olduğu öğrenildi. Le Parisien’in haberine göre soyguncular Marquinhos’un babasının yüzünü, kaburgalarını ve göğsünü yumruklayıp etkisiz hale getirdikten sonra Marquinhos’un iki kızıyla beraber geçici olarak bir odaya kilitledikleri aktarıldı.

BFM Paris adli muhabiri Raphael Maillot’un haberine göre ise Marquinhos’un evindeki soygun 40 dakika sürerken soyguncular evdeki her odayı aradılar ve birkaç lüks çanta ile binlerce euro nakit parayı çalarak kayıplara karıştılar. Ayrıca soygunda silah kullanılmadığı bir başka detay.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar