Palermo’nun yeni sahibi CFG

Manchester City’nin de sahibi olan City Football Group, Palermo’nun yüzde 80’ini satın alarak İtalyan kulübünü portföyüne ekledi.

Geçtiğimiz ay kesinleşen satın alma süreci bugün resmi olarak yapılan basın toplantısıyla açıklandı. CFG yönetim kurulu üyesi Alberto Galassi, Palermo’ya yatırım yapmanın kolay bir seçim olduğunu söyledi. CFG’nin İtalya’da bir kulübü olmadığını belirten Galassi, Palermo seçimini sportif sonuçlardan bağımsız, playofflardan önce yaptıklarını ifade etti.

Yeni bir antrenman tesisi inşa edeceklerini de söyleyen Galassi, “Kişisel olarak Sicilya’yı seviyorum ve burada sık sık olmayı umuyorum. Bu ailenin bir parçası olmak Palermo için önemli olacak. Dünya çapında 4 binden fazla çalışanımız var. Yeni teknolojilerimizi deneme ve yenilik yapma, oyuncuları getirme ve yeteneklerini geliştirme fırsatımız var” açıklamasını yaptı.

CFG, bu sezon Serie B’de mücadele edecek Palermo’da teknik direktör Silvio Badini ve Sportif Direktör Renzo Castagnini’nin görevde kalacağını, sportif alanla ilgili olarak fazla değişikliğe gidilmeyeceğini de açıkladı. Kulübün hedefinin Serie A olduğunu belirten Alberto Galassi, bu sezonu Serie B’de sakin bir şekilde geçirmek istediklerine de dikkat çekti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar