Newcastle’a engel yok

İki ay önce Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu tarafından 305 milyon sterlin karşılığında satın alınan Newcastle United’ın hamle imkanları yavaş yavaş genişliyor.

Premier Lig kulüplerinin büyük çoğunluğunun finansal yönden piyasayı şişirecek hamleler yapma potansiyelinden dolayı birçok hakkının kısıtlanmasını istediği Newcastle United’ın Suudi Arabistan şirketleri ile sponsorluk yapma imkanının önü dün itibarıyla lig tarafından açıldı. Karara göre, kulübün yapacağı sponsorluk anlaşmalarına “piyasa değerine uygun” olduğu sürece lig tarafından herhangi bir engel konulmayacak. Hissedarlar, bu yüzden kulübe uygulanan geçici blokajı kaldırdılar. Bu kararla beraber Newcastle United, yapacağı sponsorluk anlaşmalarıyla teknik direktörü Eddie Howe için iyi bir transfer bütçesi yaratma şansı elde edebilecek.

Newcastle United’ın satın alınması için finansmanın büyük bir ölçeğini sağlayan ve FFP kuralları uyarınca harcama kapasitelerini şişirmek için Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu ile yakın ilişkide bulunan şirketlerle anlaşmalar imzalayabileceği endişesi bulunuyordu.

Önceki İçerikHerbstmeister!
Sonraki İçerikReal, Edwards’ın peşinde!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar