Nereye gidecek?

Erling Braut Haaland, ya da “Big Earl, Altın Çocuk, Viking Tanrısı” veya kısaca yetenekli bir futbol oyuncusu. Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi dönemi futbolunun yükselen genç yıldızlarından olan Haaland, her geçen maç haftasında övgüleri biraz daha üzerine topluyor.

2000 doğumlu sol ayaklı 1,94’lük Norveçli forvet, nadir bulunan etkileyici bitiriş ve gösterişli yaratış yetenekleri sayesinde piyasasını %200 arttırırken en ciddi talipleri netleşmeye başlıyor.

Bu sezon fazlasıyla kötü bir performans gösteren Borussia Dortmund’un tek ışığı olan Haaland için Real Madrid’den Barcelona’ya kadar birçok takımın adı anılırken Ada’dan üç dev, golcü oyuncuyu kadrolarına katmak için kıyasıya bir rekabet içine girmiş durumdalar.

Sun’ın haberine göre Chelsea ve Manchester United, Sarı-Siyahlılar’ın forveti için en yüksek teklifi veren takımlar. Ancak Sergio Aguero’nun dolan vadesini onu ikame edebilecek biriyle yenilemek isteyen Manchester City de kesenin ağzını açmış durumda.

Frank Lampard tedrisatı altında berbat bir sezon başlangıcı yapan ve sonrasında İngiliz teknik adamla yolları ayıran Chelsea, her ne kadar en yüksek ücreti ödemeye gönüllü olsa da Haaland’ın menajeri Mino Raiola, oyuncusunun Maviler’le anlaşması önünde bir engel oluşturuyor.

Bu bağlamda Ole Gunnar Solskjaer’in etkisi Haaland-Manu birlikteliğini daha gerçekçi bir hâle sokuyor. Ancak Telegraph’ın yayımladığı habere göre üç Ada ekibinin savaşına Bayern Münih’in de dahil olması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar