Nagelsmann resmen Bayern’de!

Uzun süredir ortalarda dolaşan iddialar bugün itibariyle resmiyete döküldü. Julien Nagelsmann, önümüzdeki sezondan itibaren Bayern Münih’in başında olacak.

Bayern Münih tarafından yapılan basın duyurusunda 33 yaşındaki teknik adamla 5 yıllık kontrat üzerinde anlaşmaya varıldığı ve 1 Temmuz’dan itibaren Nagelsmann’ın takımın başında göreve başlayacağı açıklandı.

Şu an görevde bulunan Hansi Flick’in kontratının ise kendisinin isteği üzerine 30 Haziran’da feshedileceği yine açıklamada yer aldı. Resmi basın duyurusunda yer almasa dahi Alman basınında yer alan haberlerde Nagelsmann için Leipzig’e 20 ila 25 milyon Euro civarında bir rakam ödeneceği aktarılmıştı.

Bayern Münih başkanı Herbert Hainer yeni hocasıyla alakalı şunları söyledi; “Julian Nagelsmann teknik direktörlerin yeni jenerasyonunu temsil ediyor. Genç yaşına rağmen, çoktan etkileyici bir özgeçmişe sahip. Biz ona inanıyoruz ve son yıllardaki görkemli başarılarımızın devamını getirebileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca Hansi Flick’e de Bayern adına teşekkürlerimi iletmek isterim, takımımızı 2019’da zor bir zamanda devraldı ve 6 kupa kazandı, yedincisini de kazanacağını umuyoruz. Onun Bayern’in tarih sayfalarında her zaman yeri olacaktır.”

Nagelsmann, teknik direktörlük kariyerine Şubat 2016’da Hoffenheim ile başlarken Bundesliga tarihindeki en genç teknik direktör olarak kayda geçti. 1 Temmuz 2019’dan bu yana RB Leipzig’in başında yer alan teknik adam geçtiğimiz sezon takımı yarı finallere çıkarma başarısı göstermişti.

Önceki İçerikZlatan’a soruşturma
Sonraki İçerikİstanbul’a ilk adım!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar