Modeste hayata döndü

Hoffenheim’da gösterdiği performansın ardından 2015-16 sezonunda Köln’e transfer olan Anthony Modeste, iki sezonda 15 ve 25 gol atarak Köln’ün bu yüzyılda sergilediği en iyi lig performansında büyük pay sahibiydi. Tecrübeli oyuncu bu performansının ardından Çin’e transfer oldu.

Uzakdoğu’da beklediği performansı sergileyemeyince Köln’e geri dönen Fransız futbolcu, Bundesliga’daki eski günlerinden çok uzak bir görüntü sergiledi. İki sezonda Bundesliga’da oynadığı 35 maçta 4 gol atan Modeste, geçen sezon fileleri havalandıramadı.

33 yaşındaki futbolcu geçen yaz teknik direktörlüğe Steffen Baumgart’ın gelmesiyle birlikte yeniden hayata döndü. Baumgart ile hücuma hızlı çıkan ve rakibine pres yapan bir takım hüviyetine bürünen Köln’de Modeste de gollerini sıralamaya başladı.

Bayer Leverkusen karşısında attığı iki golle takımını mağlubiyetten kurtaran golcü futbolcu, bu sezonki dokuzuncu lig maçında 6’ncı golünü kaydetti. Tecrübeli oyuncu, Baumgartla birlikte kendini bulurken, Köln’ün şu ana kadar ligde kaydettiği gollerin yüzde 40’ına imza attı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar